Superstreng 09 - med fysiker Gaute Einevoll
Har du tips eller spørsmål du vil at jeg skal svare på i programmet? Mail oss i redaksjonen på superstreng@superstreng.no eller sleng en kommentar i bloggen. Blir spørsmålet ditt brukt får du en premie!
Med bakgrunn i ein debatt på Odda.no, tenkte eg å visa til sendinga om Intelligent Design. Det var vel ikkje dette programmet, men eit tidlegare program.
Kan nokon hjelpa meg med å finna det rette programmet?
PS! Om du også vil kasta deg i debatten på Odda.no, så hadde det berre vert kjempesupert!
Jeg vil tro du tenker på program 5, hvor Eirik intervjuet Dag Hessen om evolusjon, og kom inn på ID. Program 3, med den kristne fysikern Øyvind Grøn, er vel også relevant.
Lykke til i debatten - og link til supersteng.no!
Takk. Herlig at jeg endelig kan høre dette flotte programmet når jeg har tid! Stå på :-)
Hva med Paluxy River der dinosaur- og menneskefotavtrykk ligger i hverandre. Også trilobittavtrykk og menneskespor er funnet inni hverandre opptil flere steder...!
En ting er å observere, en annen å datere! Hadde du funnet en ti meters forkastning i det Indiske hav og ikke visst bedre, ville du nok ha tippet at denne var oppstått i løpet av 100 mill. år. Faktisk skjedde en slik på sekunder i fjor og skapte bølger både her og der.. kanskje også vitenskapsfolk vil gå dette nærmere etter i sømmene istedenfor all sirkelargumentasjonen der man henviser til den som igjen henviser til andre... Fins masse huller og selvmotsigelser og grove forenklinger blant dogmatikerne!
Paluxy River-saken var i sin tid svært omstridt, men er forlengst grundig tilbakevist. Faktisk lenge siden jeg har vært borti kreasjonister som bruker akkurat dette argumentet - for de av dere som ikke kjenner til kontroversen har Wikipedia en oppsummering på http://en.wikipedia.org/wiki/Man_track_controversy , og det finnes mange henvisninger på http://www.talkorigins.org/faqs/paluxy.html
http://app.blogg.no/index.bd?fa=tb.add&id=334245
